Ismerős a helyzet, amikor lakásfelújítás során kapunk észbe, hogy milyen jó lenne, ha volna itthon a fúrókalapácsok valamelyikéből egy átütő erejű változat. Akkor itt az ideje beszerezni egyet! Aztán jön a felismerés, hogy a fúrókalapácsok nagyon sokfélék lehetnek, ami a különböző specifikációkban nyilvánul meg.
Érdemes olyan változatot beszerezni, ami rendelkezik mindhárom funkcióval. Képes a fúrásra, ütvefúrásra és a vésésre is. Fontos, hogy a fúrókalapács nem vésőkalapács, ezért vésésre csak mérsékelt formában használható. Ne ezzel próbáljuk meg kivésni az új kábelcsatornát a betonfalban. Viszont furatokat minden további nélkül készíthetünk betonba. Nemcsak azt kell néznünk, hogy hány W teljesítménnyel rendelkezik az adott modell, hanem vessünk egy pillantást arra is, hogy mekkora ütési energia kifejtésére képes.
Ezt „J“-vel jelölik a Joule után. A tokmány kialakítása sem mindegy a fúrókalapácsok esetében. Otthoni felhasználásra elegendő lehet egy SDS-Plus változat, de a komoly igénybevételt jobban bírja az SDS-Max tokmánnyal ellátott típus.